Codzienna pielęgnacja twarzy

Codzienna pielęgnacja twarzy

Sposób codziennej pielęgnacji twarzy ma bardzo duże znaczenie dla kondycji naszej skóry. To, jak dzisiaj dbamy o swoją twarz, będzie miało wpływ na jej wygląd za kilka, a nawet kilkanaście lat, dlatego warto poświęcić tej kwestii odpowiednio dużo uwagi. Nie ma niestety jednego, sprawdzonego sposobu na pielęgnację twarzy. Wszystko zależy od indywidualnych cech naszej skóry, które musimy wziąć pod uwagę przy codziennym dbaniu o twarz.

 Nawilżanie skóry w ciągu dnia.

Bez względu na to, z jakim rodzajem skóry mamy do czynienia, nasza twarz potrzebuje na co dzień odpowiedniej dawki nawilżenia. Dawka ta powinna być jednak uzależniona od indywidualnych cech naszej skóry. No naturalne, że skóra, która posiada skłonności do przesuszania będzie potrzebowała intensywnego nawilżania, podczas gdy przy skórze tłustej powinniśmy skupić na delikatnym nawilżaniu skóry, a jednocześnie jej skutecznym matowieniu. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniego kremu do twarzy na różne pory roku – w lato nawilżajmy skórę, zaś w zimę nie zapominajmy o jej natłuszczaniu, by mogła ona lepiej chronić się przed niekorzystnym działaniem niskich temperatur czy mroźnego wiatru. Przykładowo polecamy Żel nawilżający hydraluron™, który przywraca optymalny poziom nawilżenia i zdrowy wygląd pozbawionej blasku skórze.

 Regeneracja i odbudowa w nocy

Nawilżanie skóry w ciągu dnia to jedno, ale nie możemy zapominać o prawidłowej pielęgnacji twarzy również w nocy. Podczas gdy w dzień powinniśmy skupić się na jej nawilżaniu i skutecznej ochronie przed działaniem czynników zewnętrznych, w nocy należy pozwolić jej na skuteczną regenerację i odbudowę. Dlatego tak ważne jest, by posiadać oddzielny krem na dzień i krem na noc. Na noc warto zaopatrzyć się w snoxin II lub retinol reface, o działaniu odbudowującym jak i świetnie zwalczającym zmarszczki.

Proces starzenia się skóry

Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy pod kątem skłonności skóry do starzenia się. Proces starzenia się skóry staje się aktywny już w okolicy 25. roku życia, dlatego przekraczając ten wiek, powinniśmy włączyć do pielęgnacji kosmetyki o delikatnym działaniu przeciwzmarszczkowym. Warto zaopatrzyć się w colagen booster lub Q10 booster, skuteczny sposób na regenerację oraz rewitalizację skóry z oznakami starzenia się. Wielozadaniowy, skoncentrowany booster zawiera starannie wyselekcjonowane składniki jak koenzym Q10, witamina E oraz C.

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *