Idealny sposób na przebarwienia

Idealny sposób na przebarwienia

Przebarwienia skóry są wynikiem zaburzenia jej pigmentacji. Mogą być to wrodzone znamiona lub nabyte plamki. Mniejsze lub większe posiada niemal każdy. Niekiedy stanowią swoisty element urody, który w pozytywny sposób przyciąga uwagę.

Przyczyny powstawania przebarwień

Czynnikiem mającym duży udział w tworzeniu się zmian pigmentacyjnych jest promieniowanie UV. Organizm wystawiony na długotrwałe lub silne działanie słońca broni się, wytwarzając większe ilości melaniny, mające zmniejszyć dopływ szkodliwego czynnika w głąb skóry. Z czasem tak powstała opalenizna blednie, ale zdarza się, że na skórze pozostają ślady w postaci pojedynczych przebarwień.

Problem nie tylko estetyczny

Ciemne plamki na skórze zwykle są problemem rozpatrywanym w kategoriach estetycznych, może się jednak zdarzyć, że zmiany pigmentacyjne są oznaką poważnych kłopotów zdrowotnych. Naszą czujność powinny wzbudzić zmiany szybko rosnące, mierzące powyżej 5 mm, o nieregularnym kształcie i zabarwieniu. Dlatego jeśli na ciele zauważymy podejrzane znamiona, należy skonsultować je z dermatologiem, który za pomocą specjalnego urządzenia określi ich rodzaj i podejmie decyzję o ewentualnym usunięciu. Warto przy tym pamiętać, że takie znamiona mogą być usuwane jedynie chirurgiczne. Traktowanie ich laserami czy innymi kosmetycznymi metodami może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Jak się uchronić przed przebarwieniami?

Aby zabezpieczyć skórę przed powstawaniem przebarwień, należy zawsze pamiętać o ochronie przed słońcem – najczęstszym czynnikiem aktywującym zmiany pigmentacyjne. Unikajmy nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV i dbajmy o to, by skóra zawsze była pokryta dobrej jakości kremem z odpowiednim do warunków faktorem SPF, który powinien być aplikowany na skórę odpowiednio często, zwykle co 2 godziny w trakcie ekspozycji posłonecznej. Pamiętajmy również o tym, by stosować się do zaleceń pozabiegowych po wizycie w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej. Ryzyko wystąpienia przebarwień związanych z chorobą lub lekami warto przedyskutować z lekarzem.W takich przypadkach dobrze sprawdza się krem inDefense30.

Jak usunąć zmiany pigmentacyjne?

Na szczęście nawet jeśli niechciane przebarwienia zagościły już na twarzy, są sposoby, by się ich pozbyć i przywrócić cerze równomierny koloryt. Więc warto sięgnąć po serum?

Głównym celem firmy Indeed Laboratories jest, jak najwięcej skutecznych składników upchać w swoich produktach, przy maksymalnej minimalizacji kosztów przeznaczonych na reklamy czy drogie opakowania. Stąd ich opakowania są bardzo minimalistyczne, jak i fakt koncentracji kosztów na jakości produktu kosztem całego PR.

Serum Pepta-Bright znajduje się w miękkiej tubce z nakrętką. Jego wylot zabezpieczony jest kawałkiem foli, co gwarantuje nam świeżość. Serum ma biały kolor o lekkiej konsystencji. Bardzo dobrze się je aplikuje, a przy tym wystarczy minimalna ilość aby pokryć całą twarz, co przekłada się na jego wydajność.

Pepta-Bright pjuż mówią blogerzy, warto posłuchać

Z pewnością możemy stwierdzić, że jest to kosmetyk, który ma konkretne przeznaczenie. W składzie mamy cztery różne substancje działające bezpośrednio na przebarwienia: (Undecylenoyl Phenylalanin, Phenylethyl Resorcinol, Dimethylmethoxy Chromanyl Palmitat, Nonapeptide-1). Takie rozwiązanie jest bardzo szczególne. Przykładowo. Jeżeli szukamy kremu z peptydami, to najbardziej optymalne działanie będą miały produkty, które zawierają 3-4 różne peptydy na rożnych miejscach w składzie, niż krem z jedną substancją na wyższym miejscu w składzie. W przypadku produktów, które mają wykazywać działanie na przebarwienia skórne, to im więcej różnych składników tym bardziej optymalne działanie na różne poziomy przebarwień.

Dodatkowo w składzie znajdziemy składniki, które działają zmiękczająco na skórę dzięki czemu substancjom działającym rozjaśniająco łatwiej dotrzeć do problemu. Osoby, które stosują Pepta-Bright często mówią o tym, że produkt wspomaga walkę ze świeżo powstałymi niedoskonałościami. To zasługa takich składników Behenyl Alcohol oraz Dextran. Pierwszy z nich wykazuje działanie przeciwwirusowe na wirus opryszczki. Dodatkowo działa łagodząco, przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, zmniejsza owrzodzenia i przyśpiesza gojenie. Drugi wykazuje działanie przeciwzapalne i łagodzące stany zapalne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *