Kwas hialuronowy via nawilżenie

Kwas hialuronowy via nawilżenie

Hydraluron to prawdziwy magnes na wilgoć.

Kwas hialuronowy jest niezwykłą substancją nawilżającą, która potrafi prawie 1000 krotnie zwiększyć swoją masę wchłaniając wodę. Ta substancja nawilżająca chłonie wodę jak gąbka i została opracowana w celu przywrócenia skórze pełnego, jędrnego wyglądu, cechy które staramy się otrzymać z wiekiem. Hydraluron zawiera jedną z najczystszych form kwasu hialuronowego połączonego z morskimi czerwonymi algami, w celu uzyskania gładszej bardziej jędrnej i miękkiej w dotyku skóry.

To pierwszy na świecie kwas hialuronowy, który w 100% nie jest pochodzenia odzwierzęcego, nie zawiera parabenów, glikolu propylenowego. Nie ma zapachu i nadaje się do każdego rodzaju skóry.

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze (a dokładniej wypełnia przestrzenie międzykomórkowe) i odpowiada za utrzymanie wilgoci w górnych warstwach skóry. Kwas ten nasz organizm produkuje samodzielnie jednak z wiekiem zdolność ta drastycznie maleje, a około czterdziestego roku życia jest go o połowę mniej.

Kwas tworzy na skórze film, który wiąże wodę przez co każdy krem (na bazie wody) zaaplikowany po nim nie odparowuje tak szybko. W wyniku tego dobroczynne właściwości aplikowanego kremu są w stanie dłużej działać na naszą skórę.

Znaczne braki kwasu hialuronowego w naszej skórze powodują dłuższe gojenie się ran oraz podwyższone namnażanie bakterii na powierzchni skóry co często jest przyczyną trądziku.

W przypadku cer tłustych i mieszanych często jest tak, że trzymamy się z daleka nawilżających produktów. “Skoro cera jest tłusta, to poco ją nawilżać?” To jeden z najgorszych błędów jaki można popełnić. Niezależnie od rodzaju cery należy ją systematycznie nawadniać.

Nie każdy krem jest w stanie przynieść nam odpowiednie nawilżenie. Często wybieramy lekkie kremy na dzień oraz bardziej treściwe kremy na noc. Czasem dochodzimy do 5 kremów z czego każdy jest na inną przypadłość. Cud jeśli choć z jednego jesteśmy naprawdę zadowolone i widzimy realne efekty z jego stosowania.

Najistotniejszą rzeczą w przypadku stosowania Hudraluronu to stosowanie go w połączeniu z kremem nawilżającym, który jest na bazie wody lub hydrolatu. Oczywiście im bardziej naturalny skład kremu tym lepiej dla naszej skóry. Jeżeli się do tego nie zastosujesz, to nie zginiesz, ani nie odpadnie Ci twarz, chodzi tu raczej o otrzymanie jak najlepszych efektów ze stosowania Hydraluronu.

Zatem jak go stosować? Oto kilka przykładów:

– oczyszczanie, tonizowanie, krem pod oczy, serum, Hudraluron, krem na bazie wody,
– oczyszczanie, tonizowanie, krem pod oczy, kwasy, Hudraluron, krem na bazie wody,
– oczyszczanie, tonizowanie , krem pod oczy, Hydraluron, krem na bazie wody, woda termalna lub hydrolat

Co mi daje Hydraluron? Natychmiastowe uczucie nawilżenia, skóra jest od razu “pełniejsza”, bardziej miękka, elastyczna, wygląda zdrowiej. Wszelkie podrażnienia goją się błyskawicznie co oznacza, że produkt dodatkowo przyśpiesza regenerację naskórka.

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *